Profile

saeid niyazi

Contact Details

Bio

جاذبه های دیدنی در جزیره زیبای کیش    

 

غار خربس

غاز زیبا و شگفت انگیز خربس در نزدیکی روستایی به همین نام  در تور کیش واقع شده ، و قدمت آن به هزاران سال پیش باز می گردد . در نزدیکی روستای خربس ، گورستانی باستانی وجود دارد که با گذر از آن به دهانه غارهای خربس می رسید . این غارها در ارتفاع بیست الی سی متری از سطح زمین قرار دارند ، و سال ها سکونت گاه و مخفیگاه مردم این جزیره بوده  است .

غار نمکی

به گزارش سفر باتو ، غار نمکی یکی از شگفتی های جزیره کیش    است که مجموعه ای از زیبایی ها را در خود جای داده است و به یکی از پر طرفدارترین جاذبه های گردشگری این جزیره تبدیل شده است . غار نمک در رزرو تور کیش  یکی از پدیده های نادر زمین شناسی است و از نظر وسعتبزرگترین غاز نمکی دنیا لقب گرفته است . قدمت این غار به هزاران سال پیش باز می گردد و با ورود به داخل این غار رگه های سفید نمک را می بینید که همینطور قندیل های نمک با اشکال حیرت آور را خواهید دید که از سقف غار آویزان هستند و منظره ای زیبا را پدید آورده اند .

همواره جریانی از آب و نمک در کف غار جاری است و باید متذکر شد که داخل غار بسیار تاریک است و بدون چراغ قوه امکان تماشای اینهمه زیبایی امکان پذیر نخواهد بود . در ادامه باید افزود غار نمک در فاصله  نود کیلومتری از شهر کیش    قرار دارد و در فاصله دو کیلومتری از ساحل واقع شده است و می بایست بخشی از راه را پیاده طی کنید .